Difference between revisions of "AIM-Linux/BSP/NV/Linux Ubuntu OS Release note/EBC RC04/ebcrc04a1 ubuntu22.04-jp6.2 v0.2.0 kernel-5.15.148 orin-nx 2025-10-22"
From ESS-WIKI
(Created page with "'''Release Note ''' {| bgcolor="#F8F8F8" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" data-darkreader-inline-bgcolor="" width="30%" |- | '''SOM ''' | Orin Nano 8G |-...") |
|||
| Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
| '''SOM ''' | | '''SOM ''' | ||
| − | | Orin Nano 8G | + | | Qrin Nx 16G, Orin Nano 8G |
|- | |- | ||
| '''Jetpack version ''' | | '''Jetpack version ''' | ||
Latest revision as of 07:23, 9 December 2025
Release Note
| SOM | Qrin Nx 16G, Orin Nano 8G |
| Jetpack version | 6.2 |
| L4T version | 36.4.3 |
| Kernel version | 5.15.148 |